Saturday, 22 November 2014

Roscommon and District League results and fixtures

Results

RUBY OIL PREMIER DIVISION CUP

Ballinasloe Town 2 - 1 Moore United

ATHLONE NISSAN DIVISION 1

Loughglynn United 2 - 2 Kilkerrin United

BEÁR AN RÁILLE DIVISION 2

Castlerea Celtic 0 - 2 Roscommon Town

BEÁR AN RÁILLE DIVISION 2 CUP

Manor United 3 - 1 Lough Harps

PREMIER LEAGUE / DIVISION 1 PLAYOFF 

Cloonfad United 2 - 0 Moylough 79 FC

DIVISION 1 / DIVISION 2 PLAYOFF

Rahara Rovers 0 - 1 Shiven Rovers

ATHLONE NISSAN DIVISION 1 CUP

Ballinasloe Town 2 - 1 Kilkerrin United

Shiven Rovers 2 - 0 Glen Celtic (Penalties)

ROSCOMMON CASEY FORD DIVISION 3 CUP

St. John’s Athletic 0 - 4 Loughglynn United

ROSCOMMON G&H CUP QUARTER FINALS

Ballinasloe Town 4 - 5 Shiven Rovers (Penalties)

Strokestown United 3 - 1 Ericssons Athlone  

Skyvalley Rovers 1 - 2 Castlerea Celtic 


Fixtures

THURSDAY 23RD APRIL 

ATHLONE NISSAN DIVISION 1 CUP

Shiven Rovers v Moylough 79 FC, N. Parkes, 6. 30 pm

Ericssons Athlone v Ballymoe FC, E. Collins

Ahascragh United v Loughglynn United, T. Cormican

BEÁR AN RÁILLE DIVISION 2 CUP 

Roscommon Town v Lisnamult Celtic, E. Deering

Rahara Rovers B v Castlerea Celtic B, S. Fogarty


FRIDAY 24TH APRIL

RUBY OIL PREMIER DIVISION CUP 

Cloonfad United v St. John’s Athletic, F. Daly, 6.30 pm

ROSCOMMON CASEY FORD DIVISION 3 CUP 

Ballaghaderreen FC v KC Celtic, E. Collins, 6.30 pm


SATURDAY 25TH APRIL

RUBY OIL PREMIER DIVISION CUP

Ballinasloe Town v Skyvalley Rovers, O. Brennan, 6.30 pm


SUNDAY 26TH APRIL

ROSCOMMON G&H CUP

Roscommon Town v Loughglynn United, J. Dermody, 2 pm

RUBY OIL PREMIER DIVISION CUP

Shiven Rovers v Cloonfad United / St. John’s Athletic, R. Stokes, 2 pm

ATHLONE NISSAN DIVISION 1 CUP

Ericssons Athlone / Ballymoe v Shiven Rovers / Moylough 79 FC, W. Stokes 2 pm

Ahascragh United / Loughglynn United v Ballinasloe 

Town, N. Larkin, 2 pm

BEÁR AN RÁILLE DIVISION 2 CUP 

Rahara Rovers B/Castlerea Celtic v Manor United, M. Nolan, 3 pm

Roscommon Town/Lisnamult Celtic v CP Ajax, N. Parkes, 2 pm

ROSCOMMON CASEY FORD DIVISION 3 CUP 

Ballaghaderreen / KC Celtic v Loughglynn United B, M. Loftus, 4 pm

Skyvalley Rovers B v Cloonfad United B, T. Grenham, 2 pm