Thursday, 2 October 2014

GAA underage fixtures

Thursday 21st April (All games 7 pm)

Boyle Country Meats U14 Div. 1 Football League

Boyle v Padraig Pearses (P. Neilan); St. Ciarans v Strokestown (A. Clogher)

Boyle Country Meats U14 Div. 2 Football League

Michael Glaveys v Roscommon Gaels (T. Gately); St. Croans v Oran (P. Daly)

Elphin v St. Aidans (J. Murphy); Eire Og v St. Faithleachs (P. McDermott)

Boyle Country Meats U14 Div. 3A Football League

Kilbride v Kilmore (G. Hayes); Ballinameen v Tulsk Lord Edwards (P. Fahey)

Clann an Gael B v Kilglass Gaels (D. Daly)

Boyle Country Meats U14 Div. 3B Football League

St.Ronans v St. Barrys (A. ODowd); Western Gaels v Shannon Gaels (F.Devaney)

Michaels v Castlerea St. Kevins (T. Curley)

Friday 22nd April 

U16 Div. 2 Football League Rd. 5 (5.30 pm)

Tulsk Lord Edwards v St. Faithleachs (M. Brehony)

U16 Div. 3 Football League Rd. 5 (7 pm)

St. Michaels v Kilmore (J. Murphy)

Special Minor League Div 2A

Western Gaels v Shannon Gaels (G. Flood); Elphin v St. Croans (H. Beirne)

Sunday 24th April (all games 12 pm)

U16 Div. 1A Football League Rd 5.

Padraig Pearses v St. Croans (J. Martin); Clann na nGael v Strokestown (T. Killion)

U16 Div. 1 B Football League Rd. 3 

Roscommon Gaels v St. Aidans, V. Beirne; Castlerea St.Kevins v St. Brigids, F. Keane

U16 Div. 2 Football League Rd. 5

St. Dominics v St. Ciarans (A. Clougher); Shannon Gaels v Western Gaels (C. Oates)

U16 Div. 3 Football League Rd. 6

St. Ronans v Ballinameen (C.Candon); Kilmore v Kilbride (P.Hoare)

St. Michaels v Kilglass Gaels (J. Murray) (SG); St. Barrys v Elphin (S. Gilleran)

Clann na nGael B v Eire Og (2 pm) (M. Beirne)

Monday 25th April (All games 7 pm)

Special Minor League Div. 1A

Michael Glaveys v Castlerea St. Kevins, N. McDermott; Roscommon Gaels v Boyle, O. Kelly

Special Minor League Div. 1B

St. Brigids v Padraig Pearses (S. Feeney); Clann na nGael v St. Dominics (I. Monaghan)

Special Minor League Div 2B

At Rockfield, Oran v Strokestown (J. Reilly)

Tuesday 26th April (7 pm)

U16 Div. 2 Football League Rd. 5

Michael Glaveys v Oran (G. Flood)

Special Minor League Div 2B

St. Ciarans v St. Michaels (D. Hunt)

Special Minor League Div. 3A

St. Faithleachs v Tulsk Lord Edwards (B. Beirne)

Special Minor League Div 3B

At Ballyforan, St. Aidans v Kilmore (M. Carroll)

Special Minor League Div. 4

At Ballinameen, Ballinameen v St. Barrys (M. Gunn)

Wednesday 27th April (7 pm)

Abbey Hotel, Roscommon Minor Div. 3 Football League Rd. 4

At Tarmonbarry, St. Barrys v Kilmore (TBC)